Cart
Custom content

This is custom content

Kiedy wymienić materac
Posted by      10/04/2022 17:44:59    Comments 0
Kiedy wymienić materac

Kiedy wymienić materac

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy materac, który kupiłeś w 1999 roku, nadal jest dobry? Czy piana ma datę ważności? Czy przechowywanie materaca przez tak długi czas jest w ogóle higieniczne? Cóż, nie jesteś jedyną osobą, która ma stare przemyślenia na temat materacy. Przyjrzyjmy się kilku charakterystycznym oznakom, kiedy dobrym pomysłem może być zakup nowego materaca wysokiej jakości.

Twój materac wydaje się zbyt twardy lub zbyt miękki

Jednym z głównych problemów z materacami całkowicie piankowymi jest to, że są one opłacalne, ale z czasem mogą się zepsuć. Zwykle prowadzi to do tego, że materac staje się zbyt miękki lub zapada się w miejscach, w których znajduje się większość ciężaru ciała. Możesz nawet zobaczyć widoczne wgłębienie na środku łóżka, co jest wyraźnym znakiem, że Twój materac wymaga aktualizacji. Pianka z pamięcią zazwyczaj wytrzymuje znacznie dłużej niż zwykła pianka, ponieważ materiały są wyższej jakości, a materace, takie jak materac Emma, ​​składają się z kilku warstw pianki, dzięki czemu są jeszcze trwalsze.

Materace mogą również wydawać się zbyt twarde po wielu latach, ponieważ nasze ciała rosną i zmieniają się z biegiem czasu. Być może pamiętasz, jak się czułeś, kiedy po raz pierwszy kupiłeś swój materac i jak nowe łóżko zapewniało Ci wspaniały, przyjemny sen przez wiele lat. Doświadczenie może być teraz nieco inne, a może nawet zauważyłeś, że lepiej śpisz na miękkich powierzchniach, gdy jesteś na wakacjach lub odwiedzasz rodzinę. Jest to całkowicie naturalne; nasze gusta zmieniają się z czasem. Nie ma powodu, aby nadal zajmować się twardym materacem tylko dlatego, że tam jest.

Masz bóle

Być może zdałeś sobie sprawę, że każdego ranka budzisz się ze sztywnym karkiem lub bólem dolnej części pleców lub ramion. Może to oznaczać, że Twój materac wymaga wymiany, ponieważ wyrównanie kręgosłupa jest kluczowym czynnikiem zapewniającym wspaniały sen. Zwróć uwagę i zobacz, czy ból ustąpi do południa lub wcześniej. Jeśli tak, jest to dość wyraźna wskazówka, że ​​​​winowajcą jest prawdopodobnie materac. Oprócz tego, że materiały rozkładają się z czasem i powodują problemy z uginaniem się, sprężyny materaca mogą również przesuwać się z miejsca, powodując dyskomfort i uniemożliwiając prawidłowe ustawienie kręgosłupa. Z tego powodu zachowaj szczególną ostrożność, jeśli masz stary materac sprężynowy.

Innym powodem, dla którego ludzie odczuwają bóle poza starym materacem, jest używanie starej lub niewłaściwej poduszki. Łatwo jest wybrać poduszkę, która jest zbyt miękka lub zbyt twarda, ponieważ wypróbowanie takiej w sklepie jest zwykle zabronione. Następnie musisz również wziąć pod uwagę wysokość poduszki, ponieważ posiadanie zbyt grubej lub zbyt cienkiej poduszki może również przesunąć szyję. Z tych powodów nie trzeba się zastanawiać, aby polecić poduszkę taką jak Emma Pillow, którą można dostosować do każdego rodzaju snu dzięki trzem różnym warstwom pianki. Możesz łatwo usunąć warstwy, aby poduszka była cieńsza lub dodać więcej, aby uzyskać grubszą poduszkę, jeśli takie są twoje preferencje.

Masz atak alergii

Alergie są powszechne u wielu ludzi i możemy być winni akceptowania ich jako części codziennego życia, podczas gdy w rzeczywistości mogą istnieć sposoby na zmniejszenie liczby zaostrzeń. Jednym ze sposobów na złagodzenie tego jest wymiana starego materaca. Będzie to szczególnie prawdziwe, jeśli ciągle budzisz się z łzawiącymi oczami lub rano czujesz się przekrwiony. Roztocza kurzu i inne alergeny mogą z czasem łatwo gromadzić się na starym materacu, jeśli nie masz ochraniacza na materac. Ochraniacz na materac Emma to jeden z takich produktów, który chroni przed roztoczami i tym podobnymi, aby Twój materac był wolny od alergii. Bardzo ważne jest, aby stary materac nie stanowił zagrożenia dla zdrowia, więc może to być jeden z najważniejszych powodów aktualizacji, gdy zdasz sobie sprawę, że jest to dla Ciebie problem.

Zgodnie z ogólną zasadą, prawdopodobnie będziesz chciał aktualizować swój materac co 6 do 10 lat. Materace niestety nie mają służyć wiecznie, a zaniedbanie aktualizacji może mieć wpływ na Twój sen, a nawet zdrowie. Zwróć uwagę na to, jak ostatnio zmienił się twój wzorzec snu i spróbuj określić przyczynę, jeśli miało to negatywny wpływ. Jeśli nie możesz zdecydowanie zidentyfikować problemu jako stresu, lęku lub problemu zdrowotnego, może to być twój materac. Sprawdź, czy nie ma żadnych grudek, zwisających obszarów lub innych wad fizycznych, których jeszcze nie zauważyłeś. Coś tak prostego, jak zbyt głośny materac, może być również uzasadnionym powodem do wymiany materaca. Wszyscy zasługujemy na satysfakcjonujący sen; jest to ważne nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale także dla upewnienia się, że jesteśmy w stanie dawać z siebie wszystko zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Materac powinien być korzyścią, a nie przeszkodą, więc zrób sobie przysługę i uaktualnij, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Nie pożałujesz!

Leave a Reply

Blog Search

Recent Articles

Promocje

Strona używa cookie aby zapewnić swoją funkcjonalność i wygodę obsługi sklepu internetowego oraz bloga.