zakupy przez internet
Jaki smartfon kupić?

Jaki smartfon wybrać?

Im więcej amperogodzin tym lepiej! W telefonach z przedziału od 600 do tysiąca zł pojawiają się funkcje szybkiego ładowania baterii. W droższych modelach od 1500 do 2000 zł to już standard.

W najnowszych modelach stosowane są w trendach obudowy szklane, są bardziej eleganckie i przyciągają wzrok, ale są mniej odporne na upadki. Wytrzymałość na zarysowania również nie jest imponująca. Niezależnie od ceny warto zwrócić uwagę na to by wodoszczelny smartfon, spełniał warunek IP 67 lub nawet IP 68. Dzięki temu prawdopodobieństwo zamoknięcia smartfona przy przypadkowym rozlanie napoju czy spadnięciu do umywalki jest bardzo małe.

W tanich smartfonach kosztujących do 600 zł wciąż stosowane są najczęściej wyświetlacze HD, przy kwocie od 700 zł i więcej powinniśmy wymagać już wyświetlacza full HD. Coraz więcej smarfonów ma też ekrany o wydłużonych proporcjach 18:9 lub Jak kto woli 2:1. W tańszych modelach będą one miały rozdzielczość HD Plus 720×1440 pikseli. W nieco droższych Full HD Plus 180×2160. Megapiksele w smartfonie to nie wszystko, wiele z najlepszych smartfonów ma aparaty 12 megapikseli, które zazwyczaj mają 16 megapikseli w droższych smartfonach. Pamięć RAM, czyli pamięć operacyjna to bardzo ważna rzecz w każdym w telefonie. Zasada jest prosta: im więcej tym lepiej. Dużo pamięci RAM oznacza możliwość otwierania więcej aplikacji w tym samym czasie. Zazwyczaj ma ona też wpływ na szybsze działanie systemu Android. Jeżeli chodzi o pamięć masową to w smartfonach z klasy średniej, najczęściej stosowana jest pamięć EMNC, znacznie tańsza, ale też wolniejsza.

Niezależnie od ceny każdy dobry smartfon powinien mieć możliwie jak najnowszą wersję systemu Android, w dobrym telefonie 2018 roku powinien mieć wersję 7.0 lub 7.1, a najlepiej 8.0 lub 8.1. System nie musi być czysty, niektóre osoby lubią dobre funkcjonalne nakładki.

Warto pamiętać o jednym dobry smartfon nie musi być drogi! Wśród modeli za 700 zł do 1100 zł znajdziemy taki, który ma dobry wyświetlacz, aparat, 4GB RAM, 64 GB pamięci masowej, DUAL SIM, miejsce na kartę micro SD i szybki system Android.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły:

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do góry