zakupy przez internet
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

Jak dobrać fryzurę pod kształt twarzy?

Wybór fryzury jest ważny.

Fryzura może wyszczuplić twarz i poprawić wygląd, ale niestety też może pogrubić i pogorszyć nasz wygląd. Dobierz fryzurę do kształtu twarzy: 
– twarz owalna, czyli uniwersalna, najłatwiej dopasować do niej fryzurę. Osoba o takiej twarzy dobrze wygląda zarówno w krótkich, jak i długich fryzurach lub bez. Jednak warto unikać fryzur z włosami rozpuszczonymi i przedziałkiem po środku głowy. Twarz owalna charakteryzuje się wysokim czołem, lekko wydłużonym podbródkiem, podbródek jest lekko zaokrąglony, linia policzków delikatnie zwęża się do dołu. 


– twarz okrągła: długość i szerokość twarzy są zbliżone, kości policzkowe nie są silnie zarysowane, linia włosów zaokrąglona podobnie jak podbródek. Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy? Ten kształt potrzebuje wysmuklenia, więc efekt można osiągnąć przez wybór fryzury okalającej twarz, ale jej nie poszerzającej, jak np. długi bob. 


– twarz kwadratowa. Znakiem rozpoznawczym jest mocna, pozioma linia szczęki. Kości policzkowe widoczne i mocno zaznaczone. Tutaj należy złagodzić te  ostre linie żuchwy Tutaj warto wybrać kobiece fale. Włosy dobrze jak będą długie lub półdługie oraz mogą być proste, z przedziałkiem na środku. Warto uniknąć dodawania objętości na wysokości policzków i żuchwy. 


– twarz trójkątna. Charakteryzuje się szerokim czołem, mocnymi kośćmi policzkowymi i szpiczasta brodą.  Idealny będzie klasyczny bob lub bob w wersji z lokami. Pasować będzie grzywka schodząca na jeden bok twarzy lub jej alternatywa, czyli luźne pasma po bokach zasłaniające skronie

Popularne artykuły:

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do góry