zakupy przez internet
Co zabrać w góry?

Co zabrać ze sobą na wyprawę w góry.

Twój pierwszy wyjazd w góry? Totalnie nie wiesz co ze sobą zabrać? A może myślisz, że wiesz co zabrać, a tu dowiesz się o czym zapomniałeś?

Jeśli wybieracie się w góry musicie na pewno pamiętać o wygodnych górskich butach. Muszą być porządne, za kostkę, aby jej nie skręcić, ale też i wodoodporne, bo pogody nigdy nie uda nam się przewidzieć.

Kolejną rzeczą jest plecak, taki który będziecie mogli zapiąć na klatce piersiowej i w pasie. Oczywiście do tego przyda się pokrowiec w razie deszczu, który zabezpieczy wasze rzeczy przed wilgocią. Jako, że pogoda w górach często się zmienia pamiętaj o kurtce i płaszczu przeciwdeszczowym, a jeśli chodzi o słoneczne dni to przyda Ci się czapka i krem z filtrem.

Mała apteczka i najważniejsze w niej rzeczy: bandaże, plastry, tabletki przeciwbólowe i folia NRC, mogą się nie przydać ale lepiej być ubezpieczonym. Jedzenie, picie, w zimie ciepła herbata w termosie, gotówka, dokumenty i telefon – podstawy, których nie możecie zapomnieć.

Z rzeczy dodatkowych warto zabrać: scyzoryk lub nóż, mapa, kompas, latarka, zapałki, chustka na szyję, spodnie – mogą się przydać na zmianę, śpiwór – jeśli planujecie zostać na noc w schronisku lub na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne artykuły:

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do góry